Yüz yapılarına uygun saç kesimleri

Bayanlar için en önemli değişiklik; Tabii ki saçlardan başlar. Saç şekillerinin de yüze uygun olması güzelliğe güzellik bahşeder… Bu konu ile ilgili bilinmesi gereken küçük püf noktaları vardır; Bunlar neler midir?

Öncelikle, saç kesimlerinin yüzün yapısına uygun olması gerekir.

Örneğin;
Yuvarlak yüzlü bayanlar:  Perçemlerden kaçınmalı ve saç yoğunluğunu azaltmamaları gerekmektedirler. Kesimlerinde ara makas kullanılmaması gerekir. Saçın yoğunluğu önde tutulmalı; eğer illa da kısa model kullanılmak isteniyor ise önden uzun arkaya doğru kısalan saç modelleri ( Victoria kesimi ) çok ta uygun olacaktır.

Kare yüz yapısı içinse; sert ifadeyi kıracak kıvrımlar ile saça hareket verilmelidir. Kahkül veya Perçemin çok da hoş görüneceği unutulmamalıdır. Kısa kullanımlarda perçemli ve istenildiği gibi katlı kesimlerin yanında yuvarlak kesimlerde çok yakışacaktır.

Dikdörtgen yüz yapıların da; perçemin çok da hoş görüneceği bir gerçektir. Zira dikdörtgen yüz yapılarında omuz hizasından katlı kesimlerle orta boylarda kullanılan saç kesimleri çok modern olacaktır.

Üçgen yüz yapıları içinse; kısa saç modelleri oldukça modern ve alımlı duracaktır. Özellikle enselerin kısa ve önlere doğru hareketli kesilen önleri enseye doğru uzun modeller çok hoş görünecektir.

Ve… Baklava yüz yapıları ise; Favori olarak bilinen yüz yapılarındandır; Zira her saç tipini ve kesimini rahatlıkla kullanabilirler.

Ama tabii önemli olan sizin kendinizi nasıl hissetmek istediğinizdir. Bu sebeple, yüz yapınızı mı yoksa saç yapınızı mı ön plana çıkarmak istediğinize karar vermenizdir. Kuaför salonunuzda inceleyeceğiniz örnek modeller ile fikrinizi sabitleyip; kuaförünüz ile ortak karar vererek saç kesiminizi ve saç modelinizi kendinizi nasıl iyi hissediyor iseniz o şekilde yaptırmalısınız.

Kuaförünüz ile birlikte verdiğiniz kararlar genellikle en doğruları olmaktadır. Kuaför yüz yapınıza göre saç kesimlerini gösterirken sizde hoşunuza giden size en uygun olan saç kesim modelini seçebilirsiniz. Özellikle saçları uzun bayanlar kısa saç modellerini tercih ederken çok dikkat etmelidirler. Uzun saçlara alışkın oldukları için kısa saçı hemen benimsemeyebilirler.

Bu yüzden bayanlarımız saç kesim modellerini seçerken çok dikkat etmelidirler.

Bir yanıt yazın