TOGG açılımı nedir?

Türkiye’nin yerli otomobilini tanıtmasıyla birlikte TOGG markasının açılımı merak konusu oldu. Togg açılımını merak edenler için kısaca açıklamak gerekirse TOGG “Türkiye’nin Otomobili Girişim Gurubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.” nin kısaltmasıdır. Daha kısa haliyle TOGG; Türkiye’nin Otomobili Girişim Gurubu kelimelerinin baş harfleri alınarak oluşturulmuş bir kısaltma.

Türkiye’de yerli otomobil üretmek amaçıyla bir arayan gelen beş büyük firmanın yakın bir zamanda tanıttığı TOGG 2022 gibi ilk üretimini yapacağını duyurdu. Merak edenler için bu beş babayiğit Anadolu Gurubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Gurubu ve Zorlu holding den oluşuyor. Bu beş büyük firmaya bakarakda projenin daha başarılı olacağını umabiliriz, en azından geçmişteki başarısız girişimlere göre çok daha iyi durumda oldukları söylenebilir.

Bu arada araçlar çıktından sonra marka olarak TOGG tercih edilir mi, sorusu henüz yanıtsız. Zaman içinde TOGG kısaltması markalaşırmı yada Türkiye’nin Otomobili Girişim gurubu farklı bir marka adıylamı ortaya çıkar henüz belirlir bir açıklama yok. TOGG markasının Türkiye’nin ürettiği otomobillerin kesin olarak markası olmadığını bilmeniz yeterli diyelim şimdilik.

Togg marka adı ile ilgili yapılan bir açıklama henüz yok, yapılacak gelişmleri sizler için derleyip ilerki zamanlarda bilgi amaçlı sizlere sunacağız.

“TOGG açılımı nedir?” üzerine 1 yorum.

Bir yanıt yazın