Vücut geliştirenler için püf noktaları

Vücut geliştirmek için sadece ağırlık kaldırmak yeterli değildir.

Sporun insan hayatında önemli bir yeri vardır. Spor yapan insan daha sağlıklı daha dinç olur. Bunun yanında spor yaparak vücudunuzu geliştirmek istiyorsanız bazı püf noktaları uygulayarak mükemmel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Vücut geliştirmek isteyenlerin ilk öncelikle yeterli zamanlarının olması gerekmektedir. Sporla uğraşırken de zamanı etkili kullanması gerekir. Yapılacak hareketler belirlenip sırasıyla doğru bir şekilde yapılmalıdır. Eğer art arda yaptığınız iki hareketi üst vücut- alt vücut ya da itiş- çekiş hareketi olarak belirlerseniz bu iki hareketi hiç dinlenmeden yapabilirsiniz. Böylece iki katı daha etkili hareket etmiş olursunuz ve zamandan da kazanmış olursunuz. Disiplinli çalışmanın yanı sıra iyi beslenmekte vücut gelişiminde önemlidir. Kas oluşumu sırasında protein tozu ve aminoasitlerden uzak durmalısınız. Spor yaparken beslenmeye dikkat etmiyorsanız boşa zaman harcamış olursunuz. Karbonat ve protein ağırlıklı beslenmeniz en doğrusu olacaktır. Protein olarak; pirinç, yumurta beyazı ve beyaz et, karbonhidrat olarak ise makarna önerilir. Ama asla protein tozu kullanmayın onun yerin 1-2 yumurta yemeniz aynı değerdedir. Ayrıca protein tozu kullanımında kaslarda sarkma olduğu görülmektedir. Eğer ki protein tozu kullanacaksanız doğru ve düzenli kullanılması önerilir.

Sporu doğru hareketlerle yaparsanız vücut gelişiminiz ona göre hız kazanacaktır. Bütün kaslarınızı aynı oranda çalıştırırsanız hem sakatlanmamış olur hem de göğüs, omuz ve kol kaslarınızı aynı oranda geliştirmiş olacaksınız. Ayrıca antrenmanlarınızı uzun tutmayın. Eğer kaslarınız gelişmiyorsa bunun sebebi fazla çalışmanız olabilir.

Bir yanıt yazın