Sanal kart nedir ? Nasıl alınır? Sanal kartın avantajları

Sanal kart nedir?

Kredi Kartları

Son zamanlarda, bilhassa kredi kartı kullanıcılarının özellikle tercih ettiği bir özellik olan sanal kart nedir? Sanal kart nasıl alınır ? Gibi akıllara sorular gelmekte. Benim de merak ettiğim bir konu olduğu için farklı kaynaklardan araştırıp, kullanıcılara da sorarak bu bilgileri sizler için paylaşıyorum.

Sanal kart adı üstünde sanal alemde kullanabileceğiniz, kredi kartınıza entegre/birleştirerek, kullanmanızı, internet üzerinden alışveriş yapabilmenizi (yurt dışı dahil). Birikim ve bilimum aklınıza gelebilecek işlemleri sağlamanıza yarıyor. Sanal kartın fiziksel bir formu olmadığı gibi İban ve Hesap numarası gibi işlem dahili tescilleri de bulunmuyor.

Avantajına gelecek olursak ;  Benim de beğendiğim yönü, sanal kartınızın limitini sizin belirliyor olmanız. Limitinizi koydunuz bir alışveriş sitesinden alışverişinizi yaptınız, veya taksit ile birşey aldınız, sadece sizin belirlediğiniz limit dahilinde para çekilir. Daha yalın bir anlatım ile, güvenmediğiniz sitelerden alışveriş yapacaksanız da sanal kart ile yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Sanal kart güvenli midir?

Birçok banka kartı ve kredi kartından hiç şüphesiz daha güvenilirdir. Çünkü tamamen sizin belirlediğiniz tutara göre işlem yapar. Ancak hiç bir sistem değildir ki güvenli. “Hayatınızın her alanında ve her işleminde tedbirli olmakta fayda var” Alışveriş yapacaksanız eğer belirlediğiniz tutar kadar sanal kartınıza havale yapın ve işleminiz bittiğinde sanal kartınız da yüklü bir para bırakmayın.

Sanal kart nasıl temin edebilirim ? Sanal kart ücretli mi ?

Sanal Kart alımı ve işlemleri

Hayır sanal kartı ücretsiz bir şekilde kullandığınız bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek çok rahat bir şekilde sanal kartınızı ücretsiz bir şekilde oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Dipnot;  Banka teknolojisi sürekli geliştiği ve güncellendiği için makale içerisinde yanlışımız ve/veya hatamız söz konusu olabilir. Doğal olarak fark ettiğiniz veya eksik bulduğunuz maddeleri yorum kısmından belirtebilir ve naçizane bilgi gemimize ve okurlara destek de bulunabilirsiniz. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Beğendiyseniz yorum yazarak belirtmeniz bizi de mutlu edecektir.

Bilgi ve sağlık ile, Hoş çakalın..

Bir yanıt yazın