Kiraz sapının faydaları nelerdir?

Doğadan doğal ilaç kiraz sapı,

Doğadaki her şey kuşkusuz belli bir düzen içinde yaratılmıştır. Yeryüzünde görüp görebileceğiniz her şey bir amaç uğruna yaratılmıştır. Örneğin bitkiler ; milyonlarca çeşidi olan bitkilerin her biri vücut için şifa arz etmektedir. Üstelik bitkilerin kökü, çiçeği, yaprağı, çekirdeği kısacası bir bitkide bulunan bütün uvuzları insan vücudu için farklı bir görevi vardır. Örneğin ceviz beyine iyi gelirken, ceviz yaprağı ise kaynatılıp içildiğinde öksürüğe iyi gelmektedir. Fakat en dikkatli husus hepsini hekim denetimi altında ve belli dozlarda almak gerekir. Daha birçok bitki, meyvesi, kökü, yaprağı, sapı binlerce hastalığa çare olabiliyor. Takdir edersiniz ki ilaçların bile çoğu bitkilerden üretiliyor.

Tıpkı KİRAZ meyvesi gibi. Ülkemizde birçok bölgede yetişebilen ve çokta sevilen kiraz, saymakla bitmeyecek hastalıkların dermanıdır. Kirazın kendisi, çekirdeği, kökü, sapı hepsi ayrı dertlere devadır. Mesela KİRAZ SAPI hekimlerce ve alternatif tıpça kabul görülmüş birçok faydası vardır. Örneğin böbrek yetersizliğinde belli uygulamalar çerçevesinde kullanılabilir. İdrar yolları enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır, idrar azlığında etkilidir. Ödem söktürücüdür, böbreklerdeki kum ve taş problemlerinde etkilidir, yüksek tansiyona faydalıdır, vücutta su toplamasında faydalıdır, ürenin bitkisel tedavilerinde kullanılır, sistitte faydalıdır, menopoz dönemlerinde kadın şikayetlerinde kullanılır hatta ve hatta kilo vermenin bile başlıca yollarından biridir. Daha sayamayacağımız ve hatta daha keşfedilememiş birçok rahatsızlığa fayda sağlayacağı sonsuz nimetlerden biridir. Fakat saydığımız her hastalık için farklı kullanım koşulları ve şartları vardır. Bilinçsizce yapacağınız kullanım size ve organlarınıza zarar da verebilir. Bu sebeple bu konuda tavsiyeler sunan hekimlere yada bilgi sunan güvenilir sitelere başvurulmalıdır.

Kullanım için bir örnek vermek gerekirse KİRAZ SAPI kaynatılıp kurutulduktan sonra yapılan çayı damarları koruyor ama şu da var ki yapılan çayın içiminde dozajı aşarsanız ve bir de böbrek hastasıysanız böbreklerinize ciddi zararlar verebiliyor, böylelikle yine KİRAZ SAPI aracılığıyla böbrekleriniz için farklı bir oluşum hazırlayacaksınız ama yine dozajına dikkat ederek yoksa bu seferde başka organlarınıza ters etki yapabilir. Bu da her rahatsızlık için farklı kullanım türleri ve farklı dozajlar anlamına geliyor. İnsan hayatı önemlidir, sağlıklı yaşam için bitkilerden vazgeçmeyelim.

Bir cevap yazın