Hızlı saç uzatma yöntemleri

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. Dış görünüş için oldukça önemli unsurlardan olan saçlar, zaman içerisinde yıpranmakta ve uzamamaktadır. Saçların uzamamasının ve yıpranmasının nedenleri arasında pek çok unsur bulunmaktadır. En başta hava kirliliği, yanlış kullanılan saç ürünleri, kalitesiz şampuanlar, jöle ya da briyantin gibi ürünler bu durumlara neden olabilmektedir. Hızlı saç uzatma yöntemleri ise oldukça fazladır. Kişiler uzamayan saçları için pek çok faktör deneyerek saçlarını kısa vadede uzatabilmektedir. Elbette bu işlemler yapılırken sağlıklı ve dengeli beslenmeye, bol sıvı tüketimine de dikkat etmek gerekmektedir. Pek çok hızlı saç uzatma yönteminden en çok kullanılanlar aşağıda yer almaktadır.

Doğum Kontrol Hapı İle Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntemdir. Kullanılan şampuanın içerisine 6-7 adet doğum kontrol hapının ezilip karıştırılması şeklinde uygulanmaktadır. Doğum kontrol hapı ile sağlanan bu karışım ile düzenli olarak saçlar yıkanmalı, ılık su ile durulanmalıdır. Kısa vadede saçlarda uzama gözlenmektedir.

Entele Otu İle Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında bu yöntem de çok sık kullanılmaktadır. Entele otu aktarlardan kolaylıkla elde edilen bir üründür. bu ürün 1 tencere suda kaynatılmakta ve soğumaya bırakılmaktadır. Soğuyan entele otunun suyu sprey şişesine konulmalı ve haftada 3-4 sefer saçın gövdesine sıkılmalıdır. Saç diplerine bu ot zararlıdır bu nedenle sadece gövdede kullanılmalıdır.

Saç Maskesi İle Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında pek çok kadının bildiği ve her zaman uyguladığı yöntemler arasında yer almaktadır. Bu işlem yapılırken önce saç maskesi hazırlanmalıdır. Badem yağı, yumurta sarısı, doğum kontrol hapı ve zeytinyağı karışımı ile yapılan bu maske, kısa sürede saç uzatmak için oldukça faydalıdır. Bunun için 1 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yumurtanın sarısı ve 2 adet doğum kontrol hapı ezilerek karıştırılmalıdır. Saça sürülen ve yarım saat bekletilen maske ılık su ile yıkanmalıdır. Uzama 1-2 ay içerisinde kedisini gösterirken saçlar da güçlenmektedir.

“Hızlı saç uzatma yöntemleri” üzerine 2 yorum.

  1. Saçlarım çok yavaş uzar ve gidip arka kısmı kazıttım uzarken çok çirkin görünmeye başladı bu modellerden yaptıran varsa anlar zaten beni hemen saçım o kadar kötü görünüyor ve çok yavaş uzadığı için uzun bir süre de kurtulamadım bu sebeple hemen hızlı uzatmak için yollar aradım bir sürü şey denedim ve sonunda keratinin işe yarıycağını söylediler doğal ve saf olandan buldum patentli keratin aldım hemen ve saçlarım hızlı uzamaya başladı sonunda güzel görünüyor saçım yeniden.

  2. keratin saçın temel maddesini olduğunu öğrenince hızlı uzamasına da etki eder diyerek keratin bakımı kullandım ve saçlarım hızlıca uzayıp gürleşti.

Bir yanıt yazın