En iyi Güneş Kremleri – Güneş lekesi ve yanıklarına kesin çözüm

Malum havalar ısınınca, güneş ışınları da bu sıcaklıktan kaynaklı cildimizde, güneş yanakları ve güneş lekelerinin oluşmasına sebep olabiliyor. Bu makalemizde güneş yanıkları ve lekelerine karşı alabileceğiniz önlemleri, en iyi kremleri ve cildinizi iyileştirecek püf noktaları yazıyoruz.

Keyifli okumalar…

Güneş yanıkları ve güneş lekeleri neden olur?

Güneş yanıkları ve güneş lekeleri neden olur?

Diğer adı ile lentigo, güneş lekeleri ve diğer bir problem olan güneş yanakları, nemli ve soğuk havalardan çıkıp, sıcak ve yakıcı havalara girdiğimizde gerçekleşir. Burada birçok faktör bu lekelere ve yanıklara sebebiyet verebilir.

Bunlar ise başlıca ;

 • Çok fazla güneşe maruz kalmak
 • Makyaj malzemeleri ve kalitesiz nemlendiriciler kullanmak,
 • Fazla açık tenli olmak
 • Cildin fazla hassas olması
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Kadın doğum kontrol hapları ve bazı ilaçlar
 • Cildi fazla yıkamak
 • Kalitesiz cilt maskeleri kullanmak

Başlıca güneş yanığı ve güneş lekelerinin oluşumunu sağlayan sebepler böyledir. Bu yöntemlerden uzak kalarak leke ve yanıklarını neredeyse %50 oranında azaltabilirsiniz.

Yaz aylarında cilt bakımı 

En iyi cilt bakımı

Kuru ciltler; Kuru ciltlerin leke ve yanıklara karşı pek savunması olmaz. Çünkü cilt nemli kaldıkça sağlıklı kalır. Burada yapmanız gereken tek şey, cildinizi oldukça nemli tutmak ve güneş ışınlarına fazla maruz kalmamak olacaktır. Kuru ciltler için krem ve sabunlar bulunmakta. Tavsiye ettiğim bir marka olmamak ile birlikte, cildiye doktorundan bu husus ile kaliteli bir tavsiye alabilirsiniz.

Yağlı ciltler; Yağlı ciltler yaz sıcağında en çok leke, yanık ve sivilce oluşumunu tetikleyen cilt tiplerinden biridir. Yaz aylarında güneş ışınlarına maruz kalmamak ile birlikte, bol bol cildimizi yıkayarak nemli ve temiz kalmasını sağlamalı ve doktorumuzdan yağlı ciltler için yıkama jeli talep edebilirsiniz.

Karma ciltler;  Karma ciltler ise adı üstünde gerçekten karmaşık oluyor. Parkak bir görünüme sahip olmak ile birlikte yanak kısımları daha kuru olabiliyor. Cilt lekelerinin ve çil oluşumunun en sevdiği cilt tipi karma ciltlerdir. Karma ciltler için yapılacak tek şey, cildinizi yıkarken ılık su kullanmak ve UV ışıklarına fazla maruz kalmamak olacaktır. Bunun dışında doktorunuza başvurarak en uyumlu krem ve ilaçları talep edebilirsiniz.

Hassas Ciltler; Hassas ciltler ise diğer cilt tiplerine göre daha kırılgan, daha nazik ve daha emek isteyen bir cilt tipidir. Herşeyden nem kapabilir ve hemen kızarabilirler. Çevresel faktörler ve besinler hassas ciltlerde hemen alerjik reaksiyon yapabilir, cilt kabar kabar olabilir, fazla kızarabilir ve kaşınabilir. Bundan dolayı fazla makyaj yapmamanız, kullandığınız makyaj, krem ve bilimum benzeri ürünlerin kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinize uygulayacağınız hangi ürün olursa olsun, kullanmadan önce bol su ile durulayın, gün bitiminde yine bol su ile durulayın.

En iyi güneş kremleri 

Güneş kremleri

Yayınladığımız ürünler reklam amaçlı değildirÜrünler aşağıda ki kriterlere göre sonuçlanmış / seçilmiş ve sizlere sunulmuştur. Kullanımdan kaynaklı oluşabilecek reaksiyonlardan www.nedirbul.com adresi sorumlu değildir.

 1. Belirtilecek ürünler UVA/UVB ışınlarından koruma sağlar.
 2. Ph değeri tüm cilt tipleri için uygundur.
 3. Parfüm ve paraben içermez.
 4. Cilt terlemeleri için uyumludur.
 5. Cildi yağlı göstermez.
 6. Cildi yeterli miktarına göre nem yüklemesi yapar.
 7. “Ürünlerin her cilt tipine göre farklı varyasyonları mevcuttur”.

 

1.  La Roche Posay

La Roche Posay

2. Avene Eau Thermale Reflexe

Avene Eau Thermale Reflexe

3. Vichy Ideal Soleil SPF30 Solar

Vichy Ideal Soleil SPF30 Solar

4. Coola Bare Republic Spf30

Coola Bare Republic Spf30

5. Filorga UV Bronze After Sun

Filorga UV Bronze After Sun

 

Bir cevap yazın