Counter Strike oyunu nasıl online oynanır

2000’li yılların başında internet cafelerde görmeye başladığımız bilgisayarlarda o dönemde en meşhur olan oyun şüphesiz Counter-Strike’ydi. Counter-Strike 1.3 sürümü ile birlikte oynamaya başladığımız counter-strike ortalığı kasıp savurmuş, counter-strike 1.5 sürümüyle birlikte online oynama seçeneği eklenmiş ve counter-strike 1.6 sürümüyle beraber oyuna yeni silahlar, ekipmanlar, gelişmiş modeller ve menüler eklendi.

Ancak birçok oyuncu internette counter-strike’nin nasıl online oynanacağını araştırmakta ve her kaynakta farklı bilgiler verildiği için bu durum oyuncuların kafasını karıştırmaktadır.Bu yazımızda sizlere counter-strike online nasıl oynanır sorusunun cevabını adım adım anlatarak vermeye çalışacağız.

  • Counter-Strike 1.6’yı bilgisayarınıza kurduktan sonra masaüstünüze gelen counter-strike 1.6 ikonuna tıklayarak oyunu başlatıyoruz.
  • Online bir server’a bağlanacağımız için açılan oyun menüsünden 2. sırada bulunan Find Servers menüsüne tıklıyoruz.
  • Daha sonra karşınıza internet , favorites gibi menüler gelecek. Eğer gireceğiniz serverin ip adresini biliyorsanız favorites menüsüne geçerek
  • add server menüsüne girdikten sonra sunucunun ip adresini yazıyoruz ve ok butonuna tıklıyoruz. Eklediğimiz sunucu bu kısımda karşımıza
  • çıkıyor ve artık bu serverin üstüne çift tıklayarak oyuna girip online olarak oynayabilirsiniz.

Peki ben ip adresi bilmiyorum diyorsanız İnternet menüsüne tıklayarak karşınıza çıkan 100’lerce server arasından istediğinize çift tıklayarak girip zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

İnternetten bazı kaynaklarda counter-strike server listelerine ulaşabilir ve favori server listenize serverlar ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın