Cildiniz için bir kaç bakım önerisi

Hepimiz cildimizin bakımlı ve güzel görünmesini isteriz. Parlak, ışıl ışıl bir cilt bizi oldukça sağlıklı gösterirken kendimize olan güvenimizi de artırır. Yalnız cildimiz hem yaşımıza hem de mevsimsel geçişlere bağlı olarak yıpranır. Güneş ışığına, soğuk havaya direk maruz kalan cildimize özen göstermeliyiz ki sağlıklı görünümünü kaybetmesin.

Öncelikle peelingin hem cilt hem de vücudumuz için çok önemli bir bakım olduğunu unutmayalım. Peeling ölü hücreleri canlandırdığı için cildimizin parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar. Peki şekerin cildimiz için güzel bir peeling olabileceğini düşündünüz mü?

* Bir miktar şekeri ve zeytin yağını bir kabın içine koyup karıştırın. Banyodan önce bu karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Uygulama işlemi bittikten sonra yüzünüzü durulayın. Etkisini hemen fark edecek ve yumuşacık bir cilde sahip olacaksınız.cilt bakımı

* Şeker kullanarak yapabileceğiniz bir tarif daha var: bal, yoğurt ve şekeri karıştırıp bu karışımla yüzünüze hafifçe masaj yapın. Yine şekerin ölü deriyi canlandırdığını ve balın yüzünüze duru bir görünüm kazandırdığını göreceksiniz.

* Cildimiz için hiç bir zararı olmayan doğal ürünlerden birisi de yoğurt. Yoğurt mucizevi bir iksir gibidir. Yoğurdun içinde bulunan süt asitlerinin temizleyici bir etkisi bulunur ve cildi arındırır. Yine oldukça bir basit tarif olan yoğurt maskesine bal, yoğurt ve bademin üzerinde bulunan ince kabuklarını ekleyip elde ettiğimiz karışımı cildimize uyguluyoruz. Bal yüzümüzü rahatlatırken, badem de peeling görevi yaparak ölü derileri canlandırır.

* Bir diğer doğal maske ise pirinçtir. Pirinç suyu yüzünüzün parlak görünmesine yardımcı olur. Bir yemek kaşığı pirinci suda bekletin ve pirinç suyunu cildinize uygulayın. Ilık suyla durulayın cildinizde ki tazeliğin keyfini sürün.

Bir yanıt yazın