Canlandırıcı yüz maskesi tarifleri

Ev yapımı yüz maskelerinin içinde kimyasal bulunmaz ve içinde tam olarak ne olduğunu bilirsiniz. O zaman neden vakit kaybedelim ki? İşte size süper tarifler!

Portakal maskesi
Taze sıkılmış portakal suyunun ardından kalan posa, cildiniz için oldukça faydalıdır. İster balla, yulaf ezmesi ile ve / veya yoğurtla karıştırarak, ister tek başında, bu posayı cildinize sürün ve sonuçlarını kendi gözlerinizle görün!

Salatalık maskesi
Bir salatalığı doğrayın, ezin ve çok az miktarda yoğurt ile karıştırın. İşte size en etkili ve en kolay hazırlanan canlandırıcı maske!

Nane maskesi
Bu maske hem cildinizi yenileyecek, hem de serinlemenizi sağlayacak. Üstelik cildinizi temizleyerek, siyah noktalardan da kurtulmanıza yardımcı olacak! Yarım fincan salatalık ezmesi elde edin ve bu ezmenin üzerine taze su ekleyerek biraz ısıttıktan sonra, içine taze nane yapraklarını da katın ve malzemelerin iç içe geçmesi için biraz daha ısıtın. Maskenizi soğumaya bırakın ve daha sonra yüzünüze sürüp, 15 dakika bekletin ve yıkayın.

Meyve maskesi
3 dilim papaya, 2 dilim mango, 1 dilim ananas ve 1 yemek kaşığı ılık balı iyice ezerek karıştırın ve meyveler taze, bal ise çok sıcak değilken yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Çilek maskesi
5 büyük çileği bir çatal yardımıyla ezin. Bu püreye iki yemek kaşığı bal ekleyin ve maskenizi 10-15 dakika kadar yüzünüzde tutun. Daha sonra kibar dairesel hareketlerle yüzünüzü durulayın. Maskenizdeki doğal granüller, cildinizi ölü hücrelerden arındıracak, meyve asitleri cildinizin ihtiyacı olduğu vitaminleri sağlayacak, bal ise cildinize ışıltı verecek ve gözenekleriniz kapanacaktır.

Zeytinyağı maskesi
Aslında konumuz yüz maskeleri olsa da bu mükemmel saç maskesini önermeden geçmek istemedik! 2 yumurta sarısını, ¼ fincan zeytinyağı ile karıştırın ve saçınıza sürün. Saçınızı ise bir plastik torba ile sarın ve 1 saat boyunca bekletin. Sonra da yıkayın. Fakat size tavsiye, karışımı saç köklerinizden uzak tutun! Yoksa bir hafta boyunca saçlarınız yağlı gezebilirsiniz!

Bitkisel çay maskesi
Papatya çayını; cildinizi beslemek, nane çayını; canlandırmak, lavanta çayını; yatıştırmak ve adaçayını ise derinlemesine temizlik için kullanabilirsiniz. Dilediğiniz bitkisel çayı demleyin ve soğumaya bırakın. Daha sonra pamuk yardımıyla, soğuyan çayı, yüzünüzde bekletin ve mükemmel sonuçları görün!

Bir yanıt yazın