Ayak bakımı için bitkisel tedevi yöntemleri

Ayaklarınız sizin yükünüzü çeken ve yorulan aynı zamanda da sürekli ayakkabı içerisinde olmasından dolayı kaliteli bir bakımı hak eden yeriniz. Ayak bakımınızı minimum haftada 2 kez yapmalı ve evde uygulayacağınız bakımlarla da ayak bakımınızı desteklemelisiniz. Sürekli ayakkabı içinde duran ayaklarda ve tırnaklarda çeşitli rahatsızlıklar ve yorgun bir durum ortaya çıkabilir.

Ayak bakımınızı evde özellikle sıcak bir suya aromatik yağlar damlatarak veya biraz tuz ekleyerek ayağınızdaki hem kokuların hem de yumuşacık ve dinlenmiş olmasını sağlayabilirsiniz. Ayak bakımında profesyonel olarak uygulanan bitkisel detoks uygulamaları da ayrıca ayak sağlığına çok etki eden ve ayaktaki sinirleri uyararak ayak ağrıları ve ayak şişliklerini de ortadan kaldırmayı sağlamaktadır.

Eğer profesyonel bir bakım yaptırmak istiyorsanız ayak detoksu sizin oldukça işinize yarayacak ve ayaklarınızın ağrısız ve dinlenmiş olmasını sağlıyor olacaktır. Ayak topukları ise ayrıca bakıma ihtiyacı olan bölgedir. Nasırlaşmış ayaklar ayak törpüsü ile ayaklar sıcak sudan çıktıktan ve kuruladıktan sonra ölü derilerin temizlenmesi açısından topukların yumuşacık ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Bitkisel ayak bakım kremleri bitkisel ayak bakım maskeleri ise yine profesyonel olarak uygulanabilen veya evde de uygulayabileceğiniz ürünleri kapsamaktadır.

Bir yanıt yazın