Aspirin maskesi nedir? nasıl yapılır?

Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan, bir tür ağrı kesici olan Aspirin, genel olarak baş ağrısı olarak alınmaktadır. Baş ve çeşitli bir takım ağrılar için tercih edilen Aspirin, aynı zamanda çeşitli kişisel bakım malzemesine de dönüşmektedir. Bunlardan biri de konumuz dahilinde sizlere sunacağımız Aspirin maskesi nedir üzerine merak edilenleri kapsamaktadır. Ek olarak Aspirin maskesi nasıl yapılır sorusuna yönelik olarak da detaylı bilgiler aktardık.

Aspirin maskesi nedir?

Aspirin, haznesinde barındırdığı mucizevi özellikleri ile cilde oldukça faydalı olmaktadır. Cildin yenilenmesini sağlar, aynı zaman da sivilce tedavisinde de kullanılan bir madde halini almaktadır. Ölü hücrelerin arındırılması ve yeni hücrelerin daha sağlıklı bir cilt yapısı oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Hem harici, hem de dahili olarak kullanımlarda Aspirinin en önemli faydalarından biri de olası iltihaplanmaları önleyerek fayda sağlamasıdır. Cilt yapısındaki kızarıklığı gidererek, akne ve gül hastalığı gibi tedavilerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Aspirin maskesi nasıl yapılır?

Akne ve sivilceler: Eğer yüzünüz veya cildinizin bölgelerinde sivilce ya da akne gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız. 5 adet aspirin ile buna çözüm bulabilirsiniz. Bir çorba kaşığı kadar su ile 5 aspirini ufak bir kap içerisinde iyice ezerek karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar ezmeye devam edin. Karışımın katı olması halinde biraz daha su ekleyerek cıvıklaşmadan tam kıvamına getirebilirsiniz. Hemen ardından bir çay kaşığı kadar süzme balı karışım içerisine ekleyerek kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karşımı ağız ve göz çevreleri dışında yüzünüze yedirerek sürebilirsiniz. Bu karışımı olası boyun, sırt veya omuz bölgelerinde oluşan sivilceler üzerinde de kullanabilirsiniz. Ortalama 5 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile ilgili bölgeyi yıkayarak cildinizden kremi arındırabilirsiniz.

Kırışıklıkları Giderme: Sadece sivilce ve akneler üzerinde değil, olası kırışıklıklar ve benzeri durumlarda da bu maskeyi kullanabilirsiniz. Yine 5 adet kadar aspirini bir kap içerisine alarak içerisine 2 çorba kaşığı kadar su ekleyin ve kaşık yardımıyla aspirinleri ezerek iyice karıştırın. Akabinde kap içerisine 1 çay kaşığı kadar taze yoğurt ekleyerek macun kıvamını alıncaya dek karıştırmaya devam edin. Karıştırma devam ederken 2 damla kadar lavanta özü yağını da ilave edip karıştırın. Göz ve göz çevresi dışında yüzünüzün dilediğiniz kısmına bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Cilt maskesi fırçası ile daha rahat bir işlem yaparak veya parmaklarınızın yardımlarıyla bu işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Ortalama 5 dakika kadar cildinizde beklettiğiniz bu karışımı ılık su ile yıkayarak cildinizden arındırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın